Edukacija vaikams

Jūratės Stauskaitės Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla
KVIEČIA PASITAŠKYTI VASAROS NUOTAIKA IR SPALVOMIS!

JŪSŲ LAUKIA:
– netikėtos gamtos paslaptys,
– šiuolaikinio meno triukai,
– tekstilės spalvų ir formų eksperimentai,
– keramikos pokštai,
– dailės, teatro ir žaidimų fontanai!

Liepos 9-29 d. „Ramybės galerijoje“
Vytauto g. 35, Palanga

Daugiau informacijos: +370 607 88990, +370 625 69213

Ka veiksime?

Liepos 9-18 d. TEKSTILĖS FORMŲ IR SPALVŲ EKSPERIMENTAI

Ar žinai kas yra tekstilė? Ar žinai kas yra tekstilė?  Tekstilės menas susiformavo labai labai senai, dar priešistoriniais laikais, kuomet žmogus sugalvojo kaip išgauti natūralų pluoštą ir įrankius: adatą, audimo stakles, virbalus ir k.t.  Ar žinai, kad nuo seniausių laikų ji buvo pritaikoma pirmiausiai žmogaus aprangai ir kad buvo naudojama drauge su kailiadirbystės ir pynimo technologijomis? Arba, kada tekstilė pradėta taikyti žmogaus buityje ir kad iš tekstilės gali būti gaminami patys įvairiausi buities reikmenys: rankšluočiai, lovatiesės, užuolaidos, staltiesės, kilimai..? Skirtingose pasaulio vietose, atsirasdavo skirtingos technikos, vyraudavo skirtingos spalvos ir raštai.  Šiandien tekstilė nebėra naudojama vien tik buities reikmėms. Ji  transformavosi į sudėtingą meno formą, siekiant tradicinėmis ir naujomis priemonėmis perduoti tam tikrą  „žinią” ar  idėją.  Kviečiu Jus išsamiau susipažinti tiek su tradicinėmis tekstilės technikomis, tiek eksperimentuoti ieškant naujų, šiuolaikinį pasaulį jungiant su senųjų tautų patiritimi.Laukiu Jūsų! Nuobodu tikrai nebus!

Justina 


Liepos 9-18 d.  KERAMIKOS POKŠTAI

Sveiki visi! Turbūt kilo klausimas kas tie keramikos pokštai? Išduodu paslaptį:
susipažinimas su moliu; skulptūrų lipdymas; keramikinis ženkliukas;amuletai, karoliukai, pakabukai, vėriniai..viskas kas nešiojama; paveikslai, gamtoje randami antspaudai; aplinkos tyrinėjimas; keramikinės raidės; jūrų pasaulis; erdviniai paveikslai; stalo žaidimo kūrimo dirbtuvės; sekretai; ekoskulptūros; labirintų kūrimai; Žemės menas ir dar daugybė erdvinių staigmenų, kurios Jūsų laukia mano užsiėmimuose!

Liepos 19-29  ŠIUOLAIKINIO MENO TRIUKAI

Užsiėmimuose vaikus ir jų tėvelius supažindinsime su dailės technikų ir priemonių įvairove, darysime eksperimentus, remdamiesi savo patirtimi ir šiuolaikinių menininkų kūriniais. Tobulinsime savo kūrybinius, intelektinius, motorinius, jutiminius, estetinius gebėjimus.  Užsiėmimuose vaikus ir jų tėvelius supažindinsime su dailės technikų ir priemonių įvairove, darysime eksperimentus, remdamiesi savo patirtimi ir šiuolaikinių menininkų kūriniais. Tobulinsime savo kūrybinius, intelektinius, motorinius, jutiminius, estetinius gebėjimus.  Praktiškai išbandysime vizualinės raiškos būdus: aplikaciją, koliažą, grotažą, mozaiką, mišrią techniką; sužinosime ką reiškia tokie dailės kalbos terminai kaip figūra, fonas, profilis, kontūras, siluetas, simetrija, ornamentas, kūgis, rutulys, eskizas, paletė, etc; gilinsmės į spalvotyros pagrindus (vienspalvis, spalvotas, pagrindinės ir papildomos spalvos, spalvų tonai, kursime rudą, kūno spalvą, mėlynos, žalios ir kitų spalvų atspalvius); mokysimės siūti, vyti, velti, konstruoti, lankstyti, klijuoti, modeliuoti, kūrybiškai panaudojant taip pat ir antrines žaliavas bei saugiai naudojantis darbo priemonėmis; tapysime pirštais, pagaliukais, mentelėmis, šepetukais, šukomis ir t.t . Iš turimų ruošinių, – ofsetinės spaudos fotografinių atspaudų sukursime ciklą “Pratęsk, pagražink arba pakeisk fotografiją“


Liepos 19-29  DAILĖS, TEATRO IR ŽAIDIMŲ FONTANAI!

Mažoji dailės ir teatro akademija kviečia atostogaujančius dailininkus, aktorius, režisierius ir visus linksmuolius spalvotai ir kūrybingai atostogauti! Vaidinsim, žaisim, dūksim, kursim, piešim, lakstysim ir gaudysim vėją!  Ateik – bus linksma!

Vida