RENGINIAI

Lie 7

Jungtinė keturių šalių juvelyrų paroda

pirstasNuo liepos 7-osios, „Ramybės“ galerijoje laukiami visi, kam įdomus juvelyrikos menas: čia savo naujausius darbus pristato Žilvinas Bautrėnas (JAV), Tanya Chernov (Izraelis), Vaidas Gaižauskas (Ispanija) bei Algirdas Mikutis ir Aušra Petroškienė (Lietuva).

Parodos nejungia viena bendra tema: autoriai – visi kartu ir kiekvienas atskirai – toliau tęsia savo kūrybinius ieškojimus ir pristato juos plačiajai publikai.

Subtilia prabanga – o tuo pačiu ir konceptualiu požiūriu į juvelyrikos meną bei tradicines medžiagas – alsuoja V. Gaižausko kurti papuošalai iš tauriųjų metalų. Konceptualius sprendimus ir neribojamas medžiagų pasirinkimo galimybes demonstruoja A. Petroškienė. Kurdama papuošalus iš natūralių medžiagų, sidabro ir aukso, iš gamtos formų ir simbolikos ir įkvėpimo semiasi T. Chernova.

Ž. Bautrėno ir A. Mikučio darbai į „Ramybės“ galeriją atkeliavo iš Kauno – ten buvo eksponuota jų paroda „Adialogas“. JAV gyvenantis ir kuriantis Ž. Bautrėnas kūryboje atsisako prabangios,
ilgaamžiškos juvelyrikos sąvokos, menines idėjas paremdamas postmodernizmui būdingu žaidimu medžiagiškumu, kultūrinėmis asociacijomis bei prasmėmis. Kruopštūs, daugiaprasmio turinio A. Mikučio darbai atspindi sudėtingą autoriaus kuriamą mitologiją, kurioje persipina šiuolaikinio pasaulio bei senovės tradicijų ženklai.

Jungtinėje juvelyrikos parodoje, veiksiančioje iki liepos mėnesio pabaigos, lankytojai turi galimybę pamatyti pastarųjų metų menininkų kūrinius.