RENGINIAI

Rgp 10

Rūtos Jusionytės kūrybos paroda „Tyras buvimas“

Paroda „Tyras buvimas“ – preliudija į kitais metais Lietuvoje įvyksiančią Rūtos Jusionytės 40-mečio parodą „Meilė ir mitas“. Pastarojoje parodoje bus orientuojamasi į naująjį menininkės kūrybos periodą, o šios parodos užuomazgų galėsite pamatyti jau ateinantį penktadienį „Ramybės galerijoje“, Palangoje, parodoje „Tyras buvimas“. Ši paroda – Rūtos Jusionytės visiškai naujo ciklo pradžia.
_____________________
„Pradėjusi kurti naują skulptūrą, Rūta Jusionytė visada dirba be eskizo. Pirmiausia iš lėto suformuoja pėdas, tuomet nulipdo kojas, klubus, biustą, rankas, kaklą ir galiausiai – galvą, kartais gyvūno, kartais žmogaus. Po truputį kildama aukštyn, tarsi nuo žemės iki dangaus, menininkė savo rankomis pamažu sukuria vientisą liekną kūną ir pabaigia svarbiausiu gyvybės suteikiančiu prisilietimu – akimis. Kad ir kokia būtų sukurtos būtybės kūno išraiška, jos žvilgsnis lieka toks pats – nuolat plačiai atmerktos akys. Būtybės nėra nei suglumusios, nei apstulbusios, jos žvelgia ramiai, mąsliai. Gal jos žvelgia į vidinį pasaulį, tokį pat gilų, kaip ir jų akys. Jų stipriai sučiauptos lūpos tik patvirtina šią mintį – tai neišsakyti žodžiai, rodantys vidinį susitelkimą ir nežabotą vaizduotę.“ – Anne-Laure Peressin.
_____________________
Rūtos Jusionytės kūrybos paroda „Tyras buvimas“, „Ramybės galerijoje“ (Vytauto g. 35, Palanga) veiks rugpjūčio 10 – rugsėjo 7 dienomis. Parodos atidarymas – rugpjūčio 10 d., (penktadienį), 18 val. Parodos atidaryme dalyvaus ir pati autorė Rūta Jusionytė.

Leave a Reply