RENGINIAI

Bir 22

Tapybos paroda / 3 + Emalis

Birželio 22 d. 18 val. Palangoje, „Ramybės“ galerijoje atidaromos dvi parodos – Adelės Liepos Kaunaitės ir Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės tapybos paroda bei dailininkų Marytės Dominaitės, Edvino Busarovo, Kęstučio Stanapėdžio paroda „3 + emalis“.

Parodos veiks iki liepos 4 d.
Adresas: Vytauto g. 35, Palanga

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Pranešimas spaudai
Birželio 22 d. 18 val. „Ramybės“ galerijoje Palangoje atidaroma Adelės Liepos Kaunaitės ir Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės tapybos paroda.
Pirmą kartą dvi skirtingų kartų menininkės kartu pasirodė šių metų meno mugėje „Art Vilnius“. Palangos „Ramybės“ galerijoje tapytojos pristato 2012–2018 m. sukurtus paveikslus.
Adelė Liepa Kaunaitė (g. 1990 m.) ir Sigita Maslauskaitė-Mažylienė (g. 1970 m.) nebodamos standartizuotų susitarimų apie tapybos madų kryptis, neatsiprašinėdamos dėl tapybos „laidotuvių“ tiesiog tapo ir rodo tai, ką yra sukūrusios. Menininkes vienija savita mitologija ir figūratyvinis mąstymas, dideli paveikslų formatai, tapybos ekspresyvumas, storas atvaizdų paviršius, tapymo proceso netikėtumai, nepaaiškinama aliejinės tapybos trauka. A. L. Kaunaitės paveikslai ryškūs, drąsūs, iš tolo atpažįstami, jų pavadinimai poetiški: „Kaukučio virsmas mišku, kad neklaidint žmonių“, „Stebintis iš mėnulio“, „Visuma ir tavo tu“. S. Maslauskaitės-Mažylienės ikonografijos šaltiniai – biblinės temos ir ikonografija: „Abraomo auka“, „Jokūbo kova“, „Šv. Marija Magdalietė“, pranašai ir atgailautojai. Pastaruoju metu tapytoja gilinasi į tremtinių ir pabėgėlių temą: šių paveikslų pirmavaizdžiai – nuotraukos ir internetiniai vaizdai.
Kalbėdamos apie paveikslų turinį ir tapybos pobūdį abi menininkės teigia, kad neatsižvelgiant į vaizduojamą objektą ieško savo tapyboje santykio: santykio su pasauliu, Dievu, žmonėmis, savimi išraiškos. Kartais tapytojos trokšta savo paveikslais pranešti žinią ir sujaudinti žiūrovą. „Ramybės“ galerijoje rodomi figūriniai atvaizdai, tapybai perteikti svarbus ir galerijoje jaučiamas aliejinių dažų kvapas.
Adelė Liepa Kaunaitė Vilniaus dailės akademijoje baigė freskos-mozaikos (2013) ir vitražo (2015) studijos. Dar studijuodama Vilniaus dailės akademijoje sukūrė keletą didelės apimties tapybos darbų ciklų ir buvo pastebėta bei entuziastingai pripažinta dailės kritikų, kuratorių, kolegų. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė baigė tapybą Vilniaus dailės akademijoje (1996), 1997–2000 m. studijavo bažnytinį paveldą Romos Grigaliaus universitete, vėliau krikščioniškosios ikonografijos studijas tęsė Vilniaus dailės akademijos doktorantūroje ir 2006 m. apgynė daktaro disertaciją tema „Šv. Kazimiero kultas ir ikonografija XVI a.–XIX a. pradžioje“. Abi tapytojos dalyvauja parodose Lietuvoje, Adelė Liepa Kaunaitė – dažnai pristato savo kūrybą užsienyje.

——-
Parodoje, pavadintoje „3 + emalis“, žiūrovų lauks trijų šią sudėtingą techniką įvaldžiusių menininkų kūriniai. Bus galima pamatyti emalio meno puoselėtojos, Vilniuje jau septynis kartus surengtos Tarptautinės emalio meno bienalės kuratorės, žinomos dailininkės Marytės Dominaitės ankstesnių ir naujausių kūrinių kolekciją. Ir nesenai ilgamečio darbo rezultatus žiūrovams pateikusio Edvino Busarovo statulėles bei eilės parodų dalyvio Kęstučio Stanapėdžio objektus ir papuošalus.

Rėmėjas Palangos miesto savivaldybė.

Paroda veiks iki liepos 4 d.

Leave a Reply