RENGINIAI

Lie 6

Tapytojų trio parodos atidarymas

„Ramybės“ galerijos Parodų salėje visą liepą bus eksponuojami trijų tapytojų – Vytauto Kauno, Adelės Liepos Kaunaitės ir Antano Šerono kūriniai.

„Istorija tik merdi, bet nesibaigia, kaip nepasibaigia ir Vytauto Kauno paveiksluose tikrovės pasakojimai. Drobėse daiktai galutinai nesudūlėja, o judėjimas nesulėtėja iki mirtino sąstingio. Daiktai tarpsta ir atkeliauja iš menininko vidinio pasaulio, kur šėlstantis nuojautų siautulys skatina spalvą dengti spalvą, o potėpį veržtis į kito potėpio valdas, kur naratyvą pradeda autorius, o baigia intelektualus žiūrovas“,- taip dailininką Vytautą Kauną pristato menotyrininkas dr. Remigijus Venckus.

„Gyvenu Tubelių kaime, auginu bites, vištas, katę, šunę, abrikosus, agurkus, ir cidonijas“,- taip prisistato pats Vytautas Kaunas, savo laiku baigęs Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, Vilniaus dailės akademiją, Lietuvos dailininkų sąjungos narys nuo 1999-ųjų metų, 2002-aisiais tarptautiniame tapytojų konkurse “Caterina de Medici” Florencijoje (Italija) laimėjęs III vietą, o 2008-aisiais – publikos prizą tarptautiniame dailės konkurse „Palm Art Award Leipcige (Vokietija), dalyvaujantis tarptautiniuose pleneruose ir grupinėse parodose bei surengęs 40 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje.

Adelė Liepa Kaunaitė – tapytoja, savo esybe ir kūryba kvestionuojanti pozityvizmo filosofijos gaires, pažadinanti kūrybiškąjį pradą, raginanti atkurti ryšį su aplinka. Jos tapyba nevengia fosforinių spalvų, keistų, individualių vaizdinių, bet yra tokia sava, pažįstama, nes tai – originaliai ir giliai teptuku išjaustas mus jungiantis lietuviškumas“,- apie 20 personalinių parodų surengusią, dalyvavusią daugiau nei 30-tyje grupinių parodų ir plenerų Lietuvoje bei kitose šalyse dailininkę rašė Austėja Mikuckytė – Mateikienė, pavadindama tapytoją „lietuviško siurrealizmo grynuoliu“.

Baigusi freskos – mozaikos specialybės bakalauro studijas VDA Monumentaliosios dailės katedroje A. L. Kaunaitė įgijo vitražo specialybės magistro laipsnį. 2010 m. menininkė įkūrė „Mėnulio“ galeriją, o 2016-aisiais tapo Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus tapytojų sekcijos narė.

„Jaunosios kartos tapytojas Antanas Šeronas yra ekspresionistinės krypties atstovas. Jo ryškaus, niuansuoto kolorito pajautimas ir suvaldymas stebina Lietuvos dailės kritikus. Postmodernistinėje estetikoje įsišaknijęs instaliacijų ir įvairių objektų kūrimas, taip pat sintetinių medžiagų naudojimas visiškai priešingas grynajai A. Šerono tapybai. Ji žiūrovą vėl sugrąžina prie ištakų, tradicijų. Tačiau jo kūryba neatrodo pasenusi ar einanti paskui senas dogmas. Menininkas nesistengia ieškoti itin konceptualių, užslėptų prasmių. Savo darbuose jis siekia lengvumo pojūčio, mėgaujasi ir žaidžia spalva, šviesos ir tamsos deriniais, dažo galimybėmis“,- taip apie per dešimtį personalinių parodų surengusį ir per 40-tyje grupinių parodų dalyvavusį dailininką A. Šeroną kalbėjo parodų kuratorė Aurelija Seilienė.

Leave a Reply