RENGINIAI

Lie 26

Vaido Gaižausko juvelyrikos paroda “Netikėti posūkiai”

Vaidas Gaižauskas. „Netikėti posūkiai“

Galima būtų sakyti, kad kai kurie žmonės jau gimsta žinodami ko nori, o kai kurie atranda savo kelią bėgant laikui. Netikėti posūkiai nulėmė ir juvelyro Vaido Gaižausko gyvenimą ir kūrybą.
Mažame Molėtų miestelyje gimęs, Vaidas Gaižauskas jau nuo pat vaikystes žinojo, kad eis senelio pramintu keliu, dirbs su metalu. Nuo mažų dienų jis žavėjosi menu ir kūryba, augdamas ir bręsdamas išbandė įvairiausias technikas – nuo medžio drožybos, tapybos aliejumi iki metalo plastikos. Kūrėjas ir dabar vis dar kartais paima į rankas teptuką, bet tikroji jo aistra yra juvelyrika.
Vaidą iki šiol džiugina tai, kaip taurieji metalai paklūsta žmogaus rankai ir kaip iš paprastos sidabro plokštės įmanoma sukurti meno kūrinį, kuriuo galima ne tik gali gėrėtis, bet ir pasidabinti.
„Man labai patinka minimalistinis ir architektūrinis stilius. Savuosius darbus stengiuosi padaryti praktiškus ir patogius, pritaikytus šiuolaikinei moteriai“,- apie savo skurtus papuošalus sako juvelyras.
Bėgant metams Vaidas Gaižauskas ne tik atrado savo pašaukimą, bet ir savo išskirtinę stilistiką, įkvėptą lietuviško subtilumo ir spinduliuojančią ispaniška aistra gyvenimui: asmeniniame gyvenime įvykę pasikeitimai, persikėlimas gyventi į Ispaniją, Valensiją, atvėrė Vaido akims naujas spalvas, galimybes bei paveikė jo kūrybą.
Pasak juvelyro, „Ramybės“ galerijoje pristatoma personalinė paroda „Netikėti posūkiai“ ne tik reprezentuoja jo kelią iki savęs atradimo, bet ir perteikia, kokie gali būti netikėti gyvenimo vingiai, koks nenuspėjamas gali būti žmogaus likimas.
Parodos „Netikėti posūkiai“ atidarymas „Ramybės“ galerijoje vyks ketvirtadienį, liepos 26 d., 18.00 val.

Leave a Reply